Kalebodur binasının yerine gökdelen mi geliyor?

Şişli-Levent-Maslak güzergahı tam anlamıyla gökdelen hattı oldu. 1990’lı yıllarda bu güzergahta sekiz katın üzerinde bina sayısı tek elin parmakları kadardı.

0 dönemi bilenler Kale Seramik binasının o hattın yüksek binalarından biri olduğunu hatırlar. Hatta bu bina bölgedeki ilk holding binası olma özelliğine sahiptir. Bu hatta “gökdelen modası” Maya iş Merkezi İle başladı. Daha önce sanayi bölgesi olan Levent’teki birçok fabrika binasının yerine de AVM’ler ve iş kuleleri yapıldı.

Hatırlanacağı gibi Levent’teki ilk gökdeleni Sabancı Holding dikti. Ardından iş Bankası kuleleri yükseldi. Sonraki yıllarda da caddenin karşı tarafında Kanyon, Metrocity ve Tekfen Towers gibi kuleler yükseldi. Son kuleyse Kiler Holding’e ait olan Istanbul Sapphire oldu. Gayrimenkul şirketi kurup iş merkezleri İnşa etme işine son olarak Kalebodur ve Çanakkale Seramik’in

sahibi Bodur ailesi de katılmış durumda. Aile geçen hafta Kalebodur Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım ve Ticaret unvanıyla bir şirket kurdu. Aklımıza hemen “Kale Seramik binasının yerine kule mi dikilecek” sorusu geldi. Biz de bu soruyu kale Grubu yöneticilerine yönelttik. Kale Grubu’ndan yapılan yazılı açıklamada kuleyle İlgili bir çalışmalarının olmadığı belirtilirken şu bilgilere yer veriliyor:

“Kale Grubu, inşaat sektöründeki gelişmeleri değerlendirerek Kalebodur Gayrimenkul’ü hayata geçirmeye karar verdi. Kale Holding Yönetim Kurulu’nun değerlendirmesi sonucu, grubun kurulduğu günden itibaren inşaat sektöründeki köklü deneyimi ve güvenilir ismi doğrultusunda gayrimenkul sektöründe de elindeki imkanları değerlendirmesi ve bu alanda faaliyet göstermesi yönünde tavsiye kararı alınmıştır… Kalebodur Gayrimenkul Yönetim Kurulu’nda Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Kale Teknik Grup Başkanı Osman Okyay, Kale Holding Strateji Direktörü Ender Arslan ve Kale Holding Finans Grup Başkanı Haluk Alperat’a İlaveten Kale Holding Yönetim Kurulu Bağımsız Üyeleri Vahit Erdem ve Burhan Karaçam da görev almışlardır.”

Holding yönetimi şimdilik somut projeler konusunda ser verip sır vermiyor. Grubun geçmişte bir İnşaat deneyimi olduğu biliniyor. Çanakkale’deki arazilere villalar yapılmış, sonrasında bu villalar satılmayınca otele dönüştürülmüştü. Kale Grubu’nun kurucusu İbrahim Bodur ve kızı Zeynep Bodur Okyay bu tecrübeden sonra inşaat işinden çıkma kararı almışlardı.

Reklamlar

About konutprojeler

İş Fikirleri
Bu yazı Haberler içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s