Unlü jet servisi İstanbul’a geldi

İsviçre merkezli AMAÇ Aerospace, 10 milyon dolar yatırımla Türkiye pazarına girdi. Atatürk Havalimam’nda Sancak Air’a ait hangarı devralan şirket, business jetlerin bakınınım yanı sıra VIP modifikasyonunu da Türkiye’de gerçekleştirecek.

Dünyanın ünlü VIP uçak bakım ve modifikasyon şirketlerinden biri olan AMAÇ Aerospace, Türkiye’ye yatırım yaptı. Atatürk Havalimanı Özel Hangarlar Bölümü’ndeki Sancak Air’e ait hangarı devralan şirket, bir ilki gerçekleştirerek business jetlerin bakımının yanı sıra VIP modifikasyonunu da Türkiye’de gerçekleştirecek. Şu ana kadar bu proje için 10 milyon dolarlık yatırım yapılmış durumda. 2013 başında başlayacak operasyonun detaylarını AMAÇ Aerospace Grup CEO’su Kadri Muhiddin Ekonomist’e anlattı.

İLK YURT DIŞI YATIRIM

Yaklaşık altı yıllık bir geçmişi olan şirketin merkezi İsviçre. Şirket, Ba-sel’deki hangarlarında sadece özel jetlerin değil B777-200/300, B747-800 gibi geniş gövdeli uçaklann iç VIP tasarımlarını da isteğe uygun olarak yapıyor. Yani, uçakların içi bir ev gibi düşünülerek banyosundan jakuzisine yatak odasından mutfağına kadar en ince detaylara kadar tasarlanabiliyor. Şirketin 525 çalışanı var ve 2011 yılı cirosu 300 milyon dolar. Kadri Muhid-din’in verdiği bilgiye göre önümüzdeki üç yıllık süreçte şirket toplam 1 milyar dolarlık sipariş anlaşması imzalamış durumda.

AMAÇ Aerospace’in İsviçre dışındaki ilk yatırımı ise Türkiye’ye olacak. Kadri Muhiddin’in bu konudaki düşüncesi çok net: “Türkiye’yi merkez seçtik, çünkü Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye bizim için büyük önem taşıyor. Bu bölgeyi Türkiye’den yöneteceğiz. VIP uçak bakım ve modifikasyonlarının yanı sıra Pilatus 12 NG marka özel kullanım uçağının da Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika satış ve bakım haklarını da elimizde. Ayn-ca bu uçakların da bölgedeki bakım ve modifikasyon dahil tüm çalışmala-nnı Türkiye üzerinden yapacağız.”

Bu tip bir hizmete Türkiye’de fazlasıyla ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Muhiddin, “Türkiye’deki business jet sahipleri, bazı küçük modifikasyonlar için bile yurt dışına gitmek ve sıra beklemek zorunda kalabiliyor. Artık bu so-runlannı bizimle çözebilecekler” diyor.

Reklamlar

About konutprojeler

İş Fikirleri
Bu yazı Haberler içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s