Körfez’den 200 işadamı gayrimenkul için geldi

AVRUPA finans krizi ve küresel durgunluğa rağmen ekonomik büyümesini hızlandıran Türkiye, Körfez bölgesinin yatırımcılarını çekiyor.

Mütekabiliyet yasasıyla geniş bir pazarın oluştuğu gayrimenkul piyasasına ilgileri artan 200’ün üzerinde Körfez yatırımcısı, Türk-Körfez Gayrimenkul Yatırım ve işbirliği Kongresi için Türkiye’ye geldi.

Kongrede Metropol İstanbul’u inceleme fırsatı bulan Körfezli işadamları, 250 metre yüksekliğiyle Avrupa’nın en yüksek binalarından biri olacak kulesi, rezldans blokları ve 400 metre uzunluğunda lüks bir alışveriş caddesi bulunan projeye büyük ilgi gösterdi.

Toplantıya çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, VARYAP Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, Çalık Holding İnşaat Grubu Başkanı Ahmet Taçyıldız ve işadamları katıldı. Toplantıda konuşan Ahmet Çalık, Türkiye’nin dünya ekonomisinde yükselen yeri olduğunu belirterek “Global ekonomide Türkiye yükselen yıldız konumunda. Gayrimenkulde fırsatlar çok daha büyük. Geç kalmadan Türkiye’deki yatırım pozisyonunuzu alın. Körfez’deki yatırımcılarla ülke olarak Işbirllklerimizin artacağını düşünüyorum” dedi.

Çalık GYO Genel Müdürü Doç. Dr. Feyzullah Yetgln ise Körfez’deki gayrimenkul yatırımcılarının Türkiye’ye ilgisinin daha da artacağına dikkat çekti. Yetgin, “Mütekabiliyet yasası Türkiye’nin marka değerini artırdı. Bu yasa Ortadoğu ve Arap ülkelerinden önemli bir kaynağı Türkiye’ye taşıyacaktır” dedi. Türkiye’nin kredi notunun yatırım yapılabilir seviyeye çıktığını da hatırlatan Yetgin, yüksek notun büyümemizi destekleyeceğini, faizin düşmesine yol açacağını sözlerine ekledi.

Reklamlar

About konutprojeler

İş Fikirleri
Bu yazı ekonomi iş içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s