Konutta yüzde 1 KDV kampanyaları

Konutta yüzde 1 KDV kampanyaları

Cazibe yaratan yüzde 1 KDV’li kampanyalar tüm hızıyla sürüyor. Markalı konut şirketleri KDV avantajını, yeni enstrümanlarla destekleyerek rekabette öne çıkmaya çalışıyor. Ekonomist, fırsat yaratan 26 kampanyayı okurları için derledi.

Kimileri “vergi gelirlerini artırmak amaçlanıyor”

dedi, kimileri de konut stoğunu eritmeye dönük operasyon olduğu görüşünü savundu. Gerekçesi her ne olursa olsun 1 Ocak 2013’ten itibaren gayrimenkul sektörüne getirilen kademeli KDV artışı, sektör dinamiklerini derinden etkiledi. Yeni döneme ilişkin gelişmeleri önümüzdeki dönemde daha belirgin şekilde görebileceğiz. Ancak çok net olan bir gerçek var ki, Ocak başından itibaren KDV artışından etkilenmeyen projelere adeta ‘nur yağdı’. En durgun aylar olarak bilinen Ocak ve Şubat dönemi olmasına karşın satışlarda tam anlamı ile bir patlama sözkonusu. Tüketici talebinin doruğa çıkmasında KDV’deki değişimin önemli rolü var. Şirketler de bu durumu tüketici lehine dönüştürmek için artı ardına cazip kampanyalar düzenliyor.Yüzde 1 KDV avantajı ile piyasaya sunulan kampanyalar içinden en cazip 26’sını okurlarımız için derledik.

1    AYISIĞI VADİ EVLERİ-BEYLİKDÜZÜ

KAMPANYA AYRINTISI:

Beylikdüzü’nde Nisan 2013’de teslim edilecek Ayşığı Vadi Evleri projesinde kalan sınırlı sayıdaki konutlar için yüzde 1 peşinatla satış kampanyası başlattı. Kampanya çerçevesinde yüzde 1 peşinat sonrasındaki ödemeler konutların teslim tarihi olan Nisan 2013 sonrasında başlayacak.

PROJE BİLGİSİ: Ayışığı Vadi Evleri toplam 489 konuttan oluşuyor. Satışları yüzde 85 oranında tamamlanan projede kampanya kalan yüzde 15 için uygulanıyor.

KAMPANYA SÜRESİ: 28 Şubat tarihinde bitecek. İLETİŞİM BİLGİSİ: 444 2 116 veya 0 (212) 853 08 80 wm.demirinsaat.com.tr

“Shuttle hizmeti sunuyoruz” Ferda Deveci (Demir İnşaat Pazarlama ve Satış

MÜdİİrÜ): Ayışığı Vadi Evleri bünyesinde; kaliteli konut birimlerini, zengin ve iyi planlanmış spor ve yaşam alanları ile eğlence ünitelerini, alışveriş ve ticaret birimlerini barındırıyor. Ayışığı Vadi Evleri’nin en önemli özelliklerinden biri de her blokta, 1 ve 5’inci kat arasında bulunan teraslı daireler. Daire teslimleri tamamlandıktan sonra hizmete başlayacak siteye özel shuttle hizmeti ile de konut sahiplerine metrobüse, alışveriş merkezlerine, markete gidebilme imkânı sunuluyor”.

2    BATIŞEHİR-BAĞCILAR

KAMPANYA AYRINTISI: Yatay mimari yapısı, sosyal olanaklarının yanı sıra yüzde 1 KDV avantajı ve yüzde 0.49’dan başlayan faiz oranlarıyla satış yapılıyor.

PROJE BİLGİSİ: Batışehir Projesi’nde 14 farklı tipte toplam 3 bin 250 adet konutun yanı sıra otel -rezidans ve ofisleri yer alıyor.

KAMPANYA SÜRESİ: 24 ay

İLETİŞİM BİLGİSİ: 444 53 43

“Lokasyonumuz çok güçlendi”

İnanç Kabadayı (EgeYapı Yönetim Kurulu

Başkanı): “İlk etap teslimlerinin bu yıl içinde yapılacak olması Batışehir’i hem yatırım hem de yaşamak için konut alacak olanlar için daha da cazip hale getiriyor. Önünden TEM’in, arka yakasından üçüncü köprü yolunun geçmesi trafik açısından büyük avantaj oluşturuyor. Bu yıl içinde yaşamın başlayacak olması ayrı bir avantaj yaratıyor”.
3    BAYRAMPAŞA CITY LINE-BAYRAMPAŞA

KAMPANYA AYRINTISI: Yüzde 1 KDV avantajının yanı sıra peşin alımlarda yüzde 10 da indirim fırsatı sunuluyor. Projede 2+1 daireler 353 bin 700 liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Daire bedelinin yüzde 75’ine 120 aya kadar 0.75 oranla banka kredisi kullandırılıyor. Peşin alımlarda yüzde 10 indirimimiz var. Bu da toplam da baktığınızda yüzde 30’lara varan bir indirim anlamına geliyor.

PROJE BİLGİSİ: Bayrampaşa City Line’da 35 konutun yanı sıra 11 adet de mağaza yer alıyor.

KAMPANYA SÜRESİ: Bir ay boyunca devam ediyor.

İLETİŞİM BİLGİSİ: wvw.semerkandyapi.com 212 437 38 36-444 1 402
“Önemli bir bölgedeyiz”

Neli Devidas (Semerkand Yapı Satış ve

Pazarlama Direktörü): “İyi bir projeden her dönem prim yapacak bir eve sahip olmak isteyenleri kampanyadan yararlanmaya davet ediyoruz. Daire teslimleri Mart 2014’te başlıyor. Bayrampaşa City Line’da dairelerin büyüklüğü 110 metrekare ile 178 metrekare arasında değişiyor.”
4    CORRİDOR-GÜNEŞLİ

KAMPANYA AYRINTISI: Projeden yüzde 40 peşinat ödeyerek, 36 ay vade farksız veya yüzde 25 peşin ödeyerek aylık yüzde 0.65 faiz oranı ve 60 ay vadeyle ev sahibi olmak mümkün.

PROJE BİLGİSİ: 18.2 dönüm arazi üzerinde 18 kadı

2    blok ve 505 konut ve 53 mağazadan oluşuyor. KAMPANYA SÜRESİ: Satış boyunca devam edecek. İLETİŞİM BİLGİSİ: 0212 651 16 63

“Sektöre katkısı büyük oldu” Altan Elmas (Sur Yapı YKB): “2013 projeleri için

KDV değişikliği büyük avantaj sağladı. Bu durum hem tüketici hem de şirketler için söylenebilir. Sektöre de olumlu katkısı olacaktır. Proje geliştirdiğimiz Sancantepe olsun, Güneşli, Kağıthane olsun KDV avantajlı imkanlarımızla tüketiciye cazip fırsatlar sağlıyor. Zaten bölgelerin gelişimi de yatırımcıya altın fırsatlar sunuyor.”

S    DEMİR ROMANCE -BEYLİKDÜZÜ

KAMPANYA AYRINTISI: Demir Roıııance için uygulanan kampanya çerçevesinde projeden ev sahibi olmak isteyenler konut fiyatının yüzde 10’unu peşin, yüzde 10’unu 12 ay sonra, yüzde lO’ıınu teslimde ödüyor. Kalan yüzde 70 için ise banka kredisi kullanabiliyor.

PROJE BİLGİSİ: 1+1’den 4,5+1’e kadar çeşitli büyüklük ve özelliklerde 783 konut, 59 ticari alan ve 28 villa yer alıyor.

KAMPANYA SÜRESİ: Önümüzdeki 5 Mart tarihinde sona erecek.

İLETİŞİM BİLGİSİ: 444 2 116 veya 0 (212) 853 08 80 ww.demirinsaat.com.tr
“Akıllı ev konseptini uygulayacağız” Ferda Deveci (Demir İnşaat Pazarlama ve Satış

Müdürü): “Projenin en önemli özelliği ise ‘Akıllı Ev’ sistemi donatılacak olması. Projede yer alan her konut birimine uygulanacak sistem ile daire sahipleri, akıllı işletim sistemine sahip telefon ve tablet bilgisayarlarından, evde bulunan lamba, ocak, fırın, perde, kapı, ısıtma ve soğutma sistemlerinin kontrolünü tek bir tuşla sağlayabilecek.”

6    DUMANKAYA MODERN COLLECTİON-BAHÇEŞEHİR

KAMPANYA AYRINTISI: Bin Tl

peşinat ödeyene firma kendi olanakları ile 30 ay sıfır faiz ile vade yapıyor. Projede, aylık yüzde 0.70 faiz oranı ile 60 ay ya da 0.82 faiz oranı ile 120 ay vade ile konut sahibi olmak mümkün.

PROJE BİLGİSİ: 65 ile 232 M2 arasında değişen tüm konutlar için geçerli.

KAMPANYA SÜRESİ: Satış siıı asince.

İLETİŞİM BİLGİSİ: 0212 672 88 98

“Kampanyalar sürecek” Ali Dumankaya (Dumankaya İnşaat YKÜ):

“Aslında durgun geçmesi gereken yılın ilk ayında ciddi satış rakamlarına ulaştık. Yalnız biz değil, tüm markalı konut üreticilerine ciddi talep var. Bu durum bir süre daha devam edecektir.”7    ECLİPSE MASLAK-MASLAK

KAMPANYA AYRINTISI: Yüzde 25 peşinat ve aylık yüzde 0.77 faiz oranı ile 60 ay ya da yüzde 0.80 faiz oranı ile 120 ay vade ile konut almak mümkün.

PROJE BİLGİSİ: 550 konut, 44 ofis ve ticari alan kampanyaya dahil.

KAMPANYA SÜRESİ: Satış boyunca devam edecek.

İLETİŞİM BİLGİSİ: 0212 285 44 54
“Kararsızlık ortadan kalktı”

Süleyman Cetinsaya (Artaş YKB): “Tüketicinin

bir süredir devam eden kararsızlığı ve durgunluğu, KDV oranlarının netleşmesi ile birlikte ortadan kalktı. Satıylarda çok ciddi canlanma sözkonusu. Artaş’ın tüm projeleri hem lokasyon avantajı, hem erken bitirme önceliği, satış ve sonrasındaki hizmetleri noktasında önemli fırsatlar sunuyor.”

8    ESTON DENİZ-BEYLİKDÜZÜ ve

ESTON ŞEHİR-BAHÇEŞEHİR

KAMPANYA AYRINTISI: Yüzde 1 KDV’li fiyatı ile uygun faizli kredi imkanı yaratıyor ve cazip ödeme koşullan sunuyor.

PROJE BİLGİSİ: Her iki projede satışı devam eden tüm konutlar ve ticari üniteler için kampanya devam ediyor.

KAMPANYA SÜRESİ: Tüm ünitelerin satışı tamamlanana kadar.

İLETİŞİM BİLGİSİ: 444 41 51
“Her zevke hitap ediyoruz” Cenk Ali Dönmez (Eston Genel Müdürü):

“Ürettiği yaşam alanlarında sunduğu özgün ve farklı yaşam biçimi ile rakiplerinin açık ara önünde olan Eston Yapı; Şehir Projesi ile doğa tutkunlarını yeşilin her tonunu dışarıdan izlemeye değil, içinde yaşamaya ve onunla bütünleşmeye; Deniz Projesi ile denizi tutkuyla sevenlere, denizin mavisinden ayrılamayanlara ‘Viva Endorfin’ kelimeleri ile seslenerek kendisine çağırıyor.”

9    EVORA İSTANBUL-TUZLA

KAMPANYA AYRINTISI: Yüzde 10 indirim ve yüzde 1 KDV avantajı bulunuyor. Fiyatlar 85.2 bin ile 441.2 bin TL arasında değişiyor.

PROJE BİLGİSİ: 36.69 ile 210.30 metrekare arasında değişen büyüklükte 4 bin 304 konuttan oluşuyor.

KAMPANYA SÜRESİ: Şubat ayının sonuna kadar sürecek.

İLETİŞİM BİLGİSİ: 0216 392 41 00
“Cazip imkanlar sürecek” Nazmi Durbakayım (Teknik Yapı Yönetim Kurulu

Başkanı): “1.5 ayi ık dönem içerisinde 400’ün üzerinde daire sattık. Kampanyamız büyük ilgi gördü. 2013’de özellikle yüzde 1 KDV avantajı ile 2013 öncesi başlayan projelerde önemli satış imkanları ortaya konacaktır.”
1 O EVVİVA (TÜM PROJELERJ-ESENYURT

KAMPANYA AYRINTISI: Yüzde 1 KDV’nin yanı sıra yüzde 10 peşin indirimi imkanı. Ayrıca 60 ay vadeye sıfır faiz.

PROJE BİLGİSİ: Kampanya Evviva’nın değişik projelerinde tüm gelir gruplarına uygun daireler ve rezidanslar için geçerli.

KAMPANYA SÜRESİ: Satışlar süresince devam edecek.

İLETİŞİM BİLGİSİ: 444 25 61
“Konut almanın tam zamanı” Temel Bulut (Bulut İnşaat YKB): “Konut almanın

tam zamanı. Hem KDV avantajı var, hem faizler çok uygun. Evviva projelerinde rezidanslar için 2012 Fiyatlarından yüzde 10 indirim uyguluyoruz. Oturuma hazır projelerde 60 ay faizsiz vade seçeneği var.”
G PLUS-GÜNEŞLİ

KAMPANYA AYRINTISI: Projede kalan son konutlar için özel kampanya imkanı var. 60 aya kadar faiz oranı 0.74, 72 aya kadar faiz oranı 0.76, 120 aya kadar faiz oranı 0.78.

PROJE BİLGİSİ: G Plus’ın ilk etabında 254 konut, 40 mağaza ve 3 bin 900 metrekare planlanabilir ofis alanı bulunuyor. Projenin ikinci etabın da ise Divan Grubu’nun işleteceği 282 rezidansın olduğu Divan Residence at G Plus ile 140 odalı bir otel ve 30 mağazalı bir alışveriş aıkaşı yer alıyor.

KAMPANYA SÜRESİ: Satışlar tamamlanana kadar.

“Yüzde 95’i satıldı” Münir Özkök (Mar Yapı YKB): Projenin iik

etabının tamamı ve devam etmekte olan G Plus-Divan Residence projesinin yüzde 95’i satıldı. Projemiz büyük ilgi gördü. Satış ve satış sonrasında da müşterilerimizin yanındayız. Projemizde sosyal yaşamı kolaylaştıracak her türlü ayrıntıyı düşündük”
1 1 GÜNEŞLİ EXPRESS RESİDENCE-

GÜNEŞLİ

KAMPANYA AYRINTISI: Daire bedelinin dörtte biri peşinat olarak alınırken 18 ay süresince herhangi bir taksit ve ara ödeme talep edilmiyor. Geriye kalan bedel 12 aydan 120 aya kadar avantajlı vade oranlarından taksitlendiriliyor. Kampanyanın en önemli özelliği ise, taksit ödemelerinin hemen değil, 18 ayın sonunda başlaması.

PROJE BİLGİSİ: Tek blokta 19 kat ve 158 konuttan oluşuyor.

KAMPANYA SÜRESİ: Şubat ayı sonuna kadar devam edecek.

İLETİŞİM BİLGİSİ: 0 (212) 445 05 05 vvww.gunesliexpress.com

“Güneşli en gözde merkez olacak” Mehmet Babacan (Babacan Yapı YKÜ): “Güneşli

Express Residence, İstanbul’un Yeni Maslak ve Büyiıkdere Caddesi olarak anılan Güneşli bölgesinde TEM ve Basın Ekspres yoluna paralel bir konumda yükseliyor. Bölgede yükselen nitelikli konut projeleri, nitelikli ofis blokları ve plazalar ile bölgede büyük bir değişim yaşanıyor. Bu gelişmeler sonuçlarını önümüzdeki birkaç yıl içerisinde verecek”.

Reklamlar

About konutprojeler

İş Fikirleri
Bu yazı Haberler içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s