Konut Projeleri Bayilik İle İş Kurmanın Önünü Açtı

Bayilik veren firmalar konut projelerinin etkisiyle iş ağlarını büyüttü. 2014 yılında da planlanan kentsel dönüşüm markalaı konut projeleri bir çok sektörde canlılık getirdi.

RURGER KİM.
214 FRANCHISE VERECEK

bayilikTAB Gıda, Burger King’in master franchise haklarını alarak Türkiye’ye getirdi. 2007 yılında Napoli’nin geleneksel ve taze ‘İtalyan’ tatlarını sunan Sbarro’yu bünyesine katan TAB Gıda, yine 2007 yılında Popeyes’i beğeniye sunmuştu. Arby’s ise Eylül 2010’da TAB Gıda bünyesine katılmasının ardından hızlı bir büyüme sergiledi ve 45’ten fazla restoran sayısına ulaştı. TAB Gıda, 2013 yılında ise Usta Dönerci markasını yarattı.

Burger King’in 100’ı franchise olmak üzere toplam 529, Sbarro’nun dördü franchise olmak üzere toplam 95, Popeyes’ın ikisi franchise olmak üzere toplam 95, Arby’s’in ise biri franchise olmak üzere toplam 47 restoranı bulunuyor. Bunların yanı sıra dört tane de Usta Dönerci restoranı hizmet veriyor. TAB Gıda, bu markalarıyla 2014 yılında toplam 214 adet franchise vermeyi hedefliyor.

KOMAGENG YURTDIŞINDA BÜYÜYECEK

Komagene, 2005 yılından beri başta çiğ köfte olmak üzere geleneksel lezzetleri franchising yöntemiyle sunuyor. 2 bin 800 metrekarelik hijyenik üretim tesisinde helal sertifikalı çiğ köfte üreten Komagene, Türkiye genelinde 76 ilde 644 olan bayi sayısını 2014 yılı sonuna kadar 800’e ulaştırmayı hedefliyor.

Hem Türkiye’de hem de yurtdışında ‘küçük yatırım büyük kâr’ sloganıyla yola çıkan firma, 2014 yılı sonuna kadar franchise bedeli almayacak. Komagene, yurtdışında ise Almanya’yı üs olarak seçti ve burada Ağustos 2013’te bir şirket kurarak büyümeye hız verdi. Mayıs ayında Almanya’da kurduğu üretim merkeziyle Avrupa Birliği ülkeleri için üretime başlayacak. Firma, yurtdışındaki bayi sayısını 2014 sonuna kadar 50’ye ulaştırmayı hedefliyor.

KAHVE DURAĞI BOSNA HERSEK’E AÇILIYOR

Merkezi İzmir’de bulunan Kahve Durağı, kuruluşundan beri geçen beş yıllık sürede franchising vererek büyüdü. Firma yetkilileri, markanın temel prensibinin iş ortaklan ile karşılıklı güven ortamında ticari ilişki kurmak olduğunu vurguluyor. Kahve Durağı, ilk mağazasını İzmir’de Kordon’da açmıştı. Bugün İzmir, Adana, Ankara, Aydın, Çorlu, Denizli, Diyarbakır, Edime, İstanbul, Kahramanmaraş, Muğla, Ordu, Siirt, Tekirdağ ve Yalova’da şubeleri var. Yakında Bolu Merkez, Erzurum Vakıf AVM, İstanbul Pendik Neomarin AVM, Tekirdağ Kapaklı’nın yanı sıra Bosna Hersek’te de şube açmayı planlıyor.

SARPINO’S PIZZERIA İKİ KONSEPTTE BAYİLİK FIRSATI

Türkiye’nin 600 milyon dolarlık pizza pazarına Ataşehir’deki merkez şubesiyle giren Sarpino’s Pizzeria, önümüzdeki beş yıl içinde franchising vererek büyümeyi hedefliyor. Şirket, 25-30 şubeyi kendisi, 35-40 şubeyi ise franchising vererek açacak. Bayilik sisteminde hem tek hem de birden fazla şube ile bölgesel bayilik işletmek isteyenlerle de görüşmeler yapıyor.

Şirketin ‘express’ ve ‘eve servis’ olarak iki konsepti bulunuyor.

Sarpino’s Express’in büyüklüğünün 15 ile 30 metrekare arasında olması isteniyor ve AVM ile okul kampüsleri için uygun. Eve servis modelinin ise en az 50-60 metrekare arasında olması tercih ediliyor.

Yatırımcılarda aranan en önemli özellik ise yenilikçi ve girişimci ruha sahip olması.

BUSINESS ÇENTER OFİS ARAYIŞINA SON

İşe yeni başlayan, işini geliştiren, temsilcilik yapan ya da sadece prestijli bir iş adresine sahip olmak isteyen herkesin en önemli sorunu bir ofis kurmak, donatmak ve gerekli personeli bulmak. Bu soruna bir çözüm bulan Business Çenter, isteyenlere sadece dizüstü bilgisayarlarını alıp gelerek İstanbul’un prestijli konumunda bir ofise sahip olabilecekleri, personel, mobilya, donanım ve birçok maliyetleri bir kenara bırakarak sadece işlerine odaklanabilecekleri imkanları sağlıyor.

Business Çenter müşterileri, prestijli bir iş adresine sahip olarak kartvizitlerinde ve tanıtım malzemelerinde bunu belirtebiliyor. İş ihtiyaçlarına göre kendilerine sunulan tam donanımlı ofis ve toplantı odalarından, asistanlık ve danışmanlık hizmetlerinden çok düşük maliyetle yararlanabiliyorlar. Kendi ihtiyaçlarına cevap verebilecek esnek çözümlerden dilediklerini seçebiliyorlar. Boş duran ofisler ve atıl sekreterlere ödenen kira ve maaşlar yerine sadece kullandıkları kadar maliyete katlanıyorlar.

Franchising vererek büyüyen Business Çenter, İstanbul’un Bağdat Caddesi’nde hizmet veriyor.
Yatırım için araştırma yapan girişimciler bayilik veren firmalar sayfalarını da inceleyebilir.

Reklamlar

About konutprojeler

İş Fikirleri
Bu yazı bayilik içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s