Kanatçı Muhtar’ın rezidansı

Her yıl çok sayıda kongre ve organizasyona ev sahipliği yapan İstanbul’da konaklama ihtiyacı artıyor. Bu durum iş oteli yatırımlarını cazip hale getirdi.

Son dönemde özellikle havalimanı güzergahı üzerinde sayısı hızla artan oteller dikkat çekiyor. Avrupa Yakası’nda Avcılar’dan Büyükçekmece’ye kadar uzanan hatta özellikle E-5 kenarında iş oteli inşaatları artmaya başladı. Bu yatırımlardan biri de Kanatçı Muhtar olarak ünlenen Karslı işadamı Erkan Koçali’ye ait.

Kanatçı Muhtar, Beylikdüzü’nde E-5 kenarında uzun yıllardır faaliyet gösteren lezzetiyle bilinen bir restoran. Büyük bir bahçesi de bulunan restoranın hemen yanında küçük bir butik otel de faaliyet gösteriyordu. Ancak yaklaşık altı dönümlük arazi üzerinde şu anda büyük bir inşaat başlamış durumda.

Aynı bölgede ikamet eden ve restoranın müdavimi olan arkadaşımız Erkan Kızılocak’ın edindiği bilgiye göre, yıkılan restoran ve butik otelin yerine 36 katlı rezidans ve 350 yataklı bir iş oteli yapılacakmış. Koçali’nin Beynova ismiyle birkaç yerde daha oteli bulunuyor. Burada yapılacak otel de aynı ismi kullanacakmış. Yine araştırmalarımıza göre, restoranın yıkılıp yerine rezidans yapılmaya karar verilmesinde bölgedeki inşaatlarda yapılan emsal artışı etkili olmuş. Daha önce 13-15 kata kadar izin verilen bina inşaatları için emsal artışı yapılarak bu izin 40 kata kadar çıkartılmış. Esenyurt Belediyesi sınırları içinde kalan bina inşaatının iki yıl içinde tamamlanacağı belirtiliyor.

Reklamlar

About konutprojeler

İş Fikirleri
Bu yazı makale içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s