Murat Ülker, otopark işletiyor!

Türk iş dünyası içinde son dönemlerde en çok konuşulan isimlerden biri hiç kuşkusuz Yıldız Holdingin patronu Murat Ülker’dir. Yaptığı satın almalar ve şirket satışlarıyla her daim gündemdedir. 2007 yılında 850 milyon dolara Godiva’yı, 2014 yılında da McVities markasının sahibi United Biscuits’i 3.3 milyar dolara satın aldı.

Ana iş kolu olarak belirlediği bisküvi, çikolata ve atıştırmalık grubunu da Pladis çatısı altında toplayarak yeniden yapılanmaya girdi. Yıldız Holding, 2016 sonu rakamlarıyla 14 ülkede 83 fabrikası ile 34.3 milyar TL ciroya ulaşmış durumda. Ciro dağılımı da şöyle. Pladis (United Biscuits, Ülker, DeMet’s, Godiva FDM) 14.3 milyar TL, Yıldız Gıda Grubu (Pladis dışında kalan gıda isleri) 5.5 milyar TL, Yıldız Gıda dışı işler 11.1 milyar TL ve Gözde Girişim 3.4 milyar TL ciro yapıyor.

Türkiye’nin global ölçekte iş yapan sayılı gruplarından biri olan Yıldız Holding’in merkezi İstanbul Çamlıca’da.

Bu bölgeyi bilenler bilir. Sokaklarında park yapmak zordur. Şirket çalışanları ve misafirlerin kullanımı için holding merkezinde katlı bir otopark bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde biz de tesadüfen öğrendik. Bir işadamı iş toplantısı için Yıldız Holdingin merkezine gitmiş. Aracını da haliyle katlı otoparka bırakmış. Aracını alıp çıkış noktasına geldiğinde bir sürprizle karşılaşmış. Otopark ücretliymiş. Tabii işadamı otopark ücretini ödeyip çıkmış. Yıldız Holding’e işi düşenlere, aracıyla gidenlerin bilgisine. Dünya çapında ses getirecek işlere imza atan Murat Ülker, otoparkı ücretli hale getirmiş… Kaynak: http://www.usakhaber.gen.tr/firmalar-neden-bayilik-vermek-ister.htm

Reklamlar

About konutprojeler

İş Fikirleri
Bu yazı Haberler içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s